Kantor online sposobem na oszczędzanie?

Większość operacji finansowych w Polsce jest dokonywana w polskich złotych. Jednak niektóre firmy, osoby wyjeżdżające na zagraniczne wyjazdy czy nawet kredytobiorcy poszukują waluty, która byłaby tańsza niż waluta oferowana przez banki. Gdzie szukać tańszych franków szwajcarskich, euro czy dolarów? Z pomocą przychodzi kantor online.

Kantor online dostępny całodobowo

W porównaniu z kursami oferowanymi przez banki także kursy walut, jakie swoim klientom proponują stacjonarne kantory, są dużo niższe. Oczywiście duży wpływ na kurs waluty ma przede wszystkim spread, jaki obowiązuje każdą instytucję finansową oferującą walutę przy jej wymianie. Najniższe kursy walut oferuje jednak kantor online. W tym przypadku spread bardzo często sięga 2-3 groszy, zatem jego wpływ na kurs walut jest minimalny. Dla wielu klientów ważna jest nie tylko wysokość kursu, ale również dostępność kantora. W kantorze internetowym można wymieniać walutę przez całą dobę, także w weekendy, zatem nie trzeba planować swoich zajęć tak, aby znaleźć czas na zakup waluty w godzinach otwarcia kantoru. Całodobowa dostępność kantoru jest również wskazana w przypadku osób, które odkładają zakup waluty na ostatnią chwilę. W tym przypadku wystarczy zrealizować transakcję w kantorze, aby zapewnić sobie dostęp do waluty.

Wygoda i bezpieczeństwo

Każdy kantor online działa głównie w oparciu o rozliczenia bezgotówkowe. Oznacza to, że z usług takiego kantora mogą korzystać zarejestrowani klienci, którzy przelewają środki na zakup waluty na wskazany przez kantor rachunek bankowy. Większość kantorów internetowych prowadzi własne rachunki w największych bankach działających na terenie Polski, zatem klienci w krótkim czasie mogą dokonywać transakcji walutowych ze względu na krótki czas księgowania środków. Wybrane kantory internetowe prowadzą również kantory stacjonarne. Takie połączenie działalności jest korzystne dla klientów, którzy dokonując wymiany walut będą potrzebować waluty w postaci gotówki. W tym przypadku wymiany waluty można dokonać online, jednocześnie zamawiając wypłatę gotówki w wybranym przez siebie kantorze stacjonarnym. Na takie rozwiązanie decydują się przedsiębiorcy oraz osoby wyjeżdżające na wakacyjny wypoczynek, gdy posiadanie gotówki jest zalecane.

Popularność kantorów online jest wykorzystywana przede wszystkim przez kredytobiorców, którzy muszą spłacać kredyty walutowe. Dostęp do kantora online zapewnia im tanią walutę, która po sfinalizowaniu transakcji będzie przekazana na rachunek walutowy prowadzony przez klienta. Dzięki temu kredytobiorca może zaoszczędzić na spłacie każdej raty kredytu.